Разлика помеѓу преработките на „Општина Сарај“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
с
| слика знаме=Flag of Saraj Municipality.svg
| популација= 35.408
| проценка на популација= 4041.803226<ref name="ДЗС">{{наведена мрежна страница|url=http://www.stat.gov.mk/publikacii/2.4.15.10.pdf|title=Процени на населението на 30.06.2015 и 31.12.2015 според полот и возраста, по општини и по статистичките региони (HTEC 3 - 2007 година)|date=јули 2016|publisher=[[Државен завод за статистика на Република Македонија]]|language=македонски|accessdate=9 април 2017|location=Скопје}}</ref>
| датум на проценка= 31.12.2015
| површина=229,06

Прегледник