Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Country data Republic of China (1912-1949)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
(Создадена страница со: {{ {{{1<noinclude> |country showdata </noinclude>}}} | alias = Република Кина (1912—1949) | shortname alias = Кина | flag alias = Fla...)
 
| shortname alias = Кина
| flag alias = Flag of the Republic of China.svg
| flag alias-1912 = Flag of the Republic of China 1912-1928(1912–1928).svg
|flag alias-1928=Flag of the Republic of China (Pantone).svg
| flag alias-army = Flag of the Republic of China Army.svg

Прегледник