Прејди на содржината

Шахот во 1930 година: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
* [[13 јули|13]]-[[27 јули]] - во [[Хамбург]], [[Германија]] е одржана [[Шаховска олимпијада 1930|третата шаховска олимпијада]] организирана од [[ФИДЕ]].
 
[[Категорија:1930Шахот во шахот1930 година]]
[[Категорија:1930-тите во шахот]]
[[Категорија:Години во шахот]]