Ана Каренина: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 69 бајти ,  пред 4 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
| followed_by =
}}
'''Ана Каренина''' ({{lang-ru|Анна Каренина}}) — [[роман]] на рускиот писател [[Лав Толстој]] од 1878 година.
 
==Содржина==
[[Категорија:Руски романи]]
[[Категорија:Дела на Лав Толстој]]
[[Категорија:Книги од 1878]]

Прегледник