Столб: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 79 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
[[Податотека:Teatro juarez columns guanajuato.jpg|мини|Columns]]
'''Столбовите''' се носечки елементи вертикално поставени и служат како лежиште врз кои се потпират хоризонталните носечки елементи – [[греди]].
 
19

уредувања

Прегледник