Прејди на содржината

Морален ризик: Разлика помеѓу преработките

Одземени 16 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
 
== Поврзано ==
*[[Асиметрични информации]]<br />
*[[Осигурување]]<br />
 
*[[Погрешна селекција]]<br />
*[[Осигурување]]<br />
*[[Теорија на игриигрите]]<br />
 
*[[Погрешна селекција]]<br />
 
*[[Теорија на игри]]<br />
 
== Наводи ==
== Надворешни врски ==
[https://www.youtube.com/watch?v=OTbVmnJyh00 TED објаснување за морален ризик] {{en}}
 
[[Категорија:Економија]][[Категорија:Финансии]][[Категорија:Теорија на игри]]
[[Категорија:Економија]]
[[Категорија:Финансии]]
[[Категорија:Теорија на игрите]]