Разлика помеѓу преработките на „Пијалак“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 22 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(средување)
[[Податотека:Alcoholic beverages.jpg|мини|Алкохолни пијалаци]]
'''Пијалак''' е вид на течност, специјално припремен за човечко конзумирање. Има многу видови на пијалаци. Може да се поделат на разни групи како што се чиста вода, алкохол, безалкохолни пијалаци, [[Сода-вода|газаирани]] пијалаци, овошен или зеленчуков пијалак на пример како што е [[лимонада]]та. Покрај тоа што ги задоволуваат основните потреби, пијалаците се дел од културата на човечкото општество.
 
==Алкохолни пијалаци==
202

уредувања

Прегледник