Разлика помеѓу преработките на „Франциско Франко“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 50 бајти ,  пред 3 години
 
== Шпанија под Франко ==
{{Triple image|center|LasEntrevista huellas deentre Franco, Ceutay (2)el conde Ciano en San Sebastián en julio de 1939.jpg|210190|Madrid - Moncloa - Arco de la Victoria - 20050220.jpg|430|CoatEscudo offranquista, ArmsÁvila, ofEspaña, Spain (1945-1977)2015.svgJPG|180210| | }}
=== Франкова Шпанија ===
{{Главна|Франкова Шпанија}}

Прегледник