Разлика помеѓу преработките на „Хенри Волтер Бејтс“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 95 бајти ,  пред 3 години
с
додадена Категорија:Англиски истражувачи користејќи го HotCat
Ознака: Изворно уредување 2017
с (додадена Категорија:Англиски истражувачи користејќи го HotCat)
{{внимание}}
{{викификација}}
 
{{некатегоризирана}}
[[Податотека:HW Bates 23 KB.jpg|мини|Хенри Волтер Бејтс]]
 
 
По аплаузната апликација на позицијата на зоолошката служба на Британскиот музеј, тој работел од 1864 како вработен во Кралското географско друштво. Во 1881 година станал член на Кралското друштво во Лондон. Хенри Валтер Бејтс почина на 16 февруари 1892 година од бронхитис.
 
[[Категорија:Англиски истражувачи]]
[[Категорија:Англиски истражувачи]]

Прегледник