Разлика помеѓу преработките на „Месје 73“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 43 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
== Користена литература ==
* Hirshfeld, Alan, and Roger W. Sinnott, eds., Sky Catalogue 2000.0, Vol.2, Cambridge, Massachusetts: Sky Publishing Corp. and Cambridge University Press, 1985. (3098,238)
Massachusetts: Sky Publishing Corp. and Cambridge University Press, 1985. (3098,238)
 
== Надворешни врски ==
 
[[Категорија:Месјеови објекти]]
[[Категорија:Астеризми]]
[[Категорија:Објекти од Новиот општ каталог]]
[[Категорија:Објекти во соѕвездието Водолија]]

Прегледник