Симоне Консони: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 479 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{Инфокутија за велосипедист | name = Симоне Консони | image = Oudenaarde - Ronde van Vlaandere...)
Ознака: Изворно уредување 2017
 
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
{{MedalSilver|Гренхен 2015|елиминациска трка}}
{{MedalSilver|Ивлин 2016|екипна потера}}
{{MedalSilver|Берлин 2017|екипна потера}}
| updated = 6 февруари 2018
}}
 
: 5. [[ГП Бруно Бегели]]
;2017
: 1. [[Податотека:gold medal blank.svg|15п]] Светски велодромски куп - екипна потера (со [[Лијам Бертацо]], [[Франческо Ламон]] и [[Филипо Гана]])
: 2. [[Податотека:Silver medal europe.svg|15п]] Европско велодромско првенство - екипна потера
: 5. [[Гран при де Фурмје]]
: 9. [[Класик Бретања 2017|Класик Бретања]]

Прегледник