Атлантска дивизија (НБА): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: fr:Division Atlantique)
Нема опис на уредувањето
*[[Торонто Рапторс]]
*[[Филаделфија Севентисиксерс]]
 
===Прваци на Атланската дивизија===
 
* 2001: [[Филаделфија Севентисиксерс]]]
* 2002: [[Њу Џерси Нетс]]
* 2003: [[Њу Џерси Нетс]]
* 2004: [[Њу Џерси Нетс]]
* 2005: [[Бостон Селтикс]]
* 2006: [[Њу Џерси Нетс]]
* 2007: [[Торонто Рапторс]]
* 2008: [[Бостон Селтикс]]
 
 
691

уредување

Прегледник