Разлика помеѓу преработките на „Исцелител (филм)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
инфокутија
с
(инфокутија)
{{Инфокутија за филм
| name =Исцелител
| image =Исцелител.jpeg
| caption = Македонски плакат за филмот
| director = [[Ѓорче Ставрески]]
| writer = [[Ѓорче Ставрески]]
| producer = [[Ѓорче Ставрески]]
| starring = [[Благој Веселинов]]<br />[[Анастас Тановски]]
| cinematography = [[Дејан Димески]]
| distributor = Wide
| country = {{МАК}}<br />{{ГРЦ}}
| runtime = 144 мин.
| language = [[Македонски јазик|Македонски]]
| budget =
| gross =
| website = http://iscelitel.mk/
| amg_id =
| imdb_id = 7610008
| MIFC =
}}
 
 
'''Исцелител''' ([[англиски]] назив: ''Secret Ingredient'', ''Тајната состојка'') — македонски [[филм]], во [[режија]] на [[Ѓорче Ставрески]], кој е истовремено и [[сценарист]] и [[продуцент]] на филмот, како и монтажер на звукот. Камерман е Дејан Димески, а монтажата е дело на Мартин Иванов. За меѓународната дистрибуција на филмот била задолжена француската агенција ''Wide''.<ref>Ѓорѓи Јаневски, „Исцелител - Одблиску со Ѓорче Ставрески“, ''Економија и бизнис'', година 20, број 234/235, декември 2017/јануари 2018, стр. 105.</ref> Главните улоги ги играат: [[Благој Веселинов]] и [[Анастас Тановски]].<ref name="imdb">{{цитирана веб страница|url=http://www.imdb.com/title/tt7610008/|title=Исцелител (2017)|language=англиски|accessdate=2017-11-26}}</ref>
 

Прегледник