Разлика помеѓу преработките на „Антички Македонци“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(rv)
{{НГТ}}
[[Податотека:Ancient Macedonian Symbol.jpg|thumb|right|250px|Шеснаесет-зрачното сонце со кралската розета во сончевата топка - симбол на античките Македонци и античкото Македонско кралство]]
[[Податотека:Route of Karanos to establish his own kingdom.png|thumb|250px|Еден од претпоставените патишта на [[Аргеади]]те -основоположници на македонското Кралство, од [[Аргос]] во [[Пелопонез]], до [[Македонија]].]]
Анонимен корисник

Прегледник