Разлика помеѓу преработките на „Недела“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 199 бајти ,  пред 2 години
* „Неделна ноќ“ - песна на италијанскиот писател и [[режисер]] [[Пјер Паоло Пазолини]].<ref>Pjer Paolo Pazolini, ''Put i nebo''. Beograd: Mali vrt, 2016, стр. 15.</ref>
* „Недела“ - песна на [[Пол Елијар]] од [[1951]] година.<ref>Пол Елијар, ''Времето не проаѓа''. Скопје: Кочо Рацин, 1966, стр. 71-72.</ref>
* „Недела“ - книга на македонскиот писател [[Ермис Лафазановски]].<ref>Магор, ''Каталог 2015''. Скопје, 2015, стр. 22.</ref>
 
===Недела како тема во популарната музика===

Прегледник