Разлика помеѓу преработките на „Ирак“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 250 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
с
== Население, јазик и религија ==
{{Main|Демографија на Ирак}}
{{bar box
|float=right
|title=Верници во Ирак
|barwidth=200px
|bars=
{{bar percent|Муслимани|green|91.2}}
{{bar percent|Језиди|red|2.0}}
{{bar percent|Католици|yellow|3.0}}
{{bar percent|Други|orange|3.8}}
}}
 
== Култура ==
85

уредувања

Прегледник