Разлика помеѓу преработките на „Број“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 38 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
[[File:Diagramma di Venn dei numeri-ru.svg|thumb|right|ПодсетиДијаграми на броевимножества и подмножества]]
 
''Оваа статија е за концептот '''број''' во [[математика]]. За '''број''' во [[лингвистика]], види [[граматички број]]''.

Прегледник