Разлика помеѓу преработките на „Британски острови“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
поправки
с (поправки)
 
== Поврзано==
[[FileПодатотека:British Isles Euler Diagram 13-ru.svg|thumbмини|leftлево|400px400п|Терминологија на британскиот архипелаг.]]
* [[Велика Британија]]
* [[Ирска]]

Прегледник