Разлика помеѓу преработките на „Кисела Вода (населба)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с
Ознака: Изворно уредување 2017
'''Кисела Вода''' е населба во [[Скопје]]. Оваа населба е една од поголемите населби во [[Општина Кисела Вода]] која зафаќа површина од 43 кm<sup>2</sup> и има население од 58.216 жители, од кои 50.702 се [[Македонци]]<ref>http://www.kiselavoda.gov.mk/mak/index.asp?id=214</ref>.
 
==Галерија==
<gallery mode=packed heights=150px>
File:Кисела Вода - главна.jpg|Глетка од Кисела Вода
File:Бирарија.jpg|Делот Бирарија (кај „Шампионче“)
File:Градинка во Кисела Вода 3.jpg|Градинка во Кисела Вода
</gallery>
== Поврзано==
* [[Општина Кисела Вода]]

Прегледник