Тропски циклон: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
(дополнување)
 
==Ураганот како тема во уметноста и во популарната култура==
* „Како ураган“ (''WillyLike AndA The Poor BoysHurricane'') - песна на американскиот [[Рок-музика|рок]]-музичар [[Нил Јанг]] (''Neil Young'') од 1977 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=6-WMbP1RcC4 YouTube, Neil Young - Like A Hurricane (пристапено на 23.12.2017)]</ref>
 
== Наводи ==

Прегледник