Разлика помеѓу преработките на „Пијалак“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 50 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
с (додадена Категорија:Пијалаци користејќи го HotCat)
Ознака: Изворно уредување 2017
{{внимание}}
{{викификација}}
[[Податотека:Alcoholic beverages.jpg|мини|Алкохолни пијалаци]]
'''Пијалак''' е вид на течност, специјално припремен за човечко конзумирање. Има многу врсти на пијалак.Може да се поделат на разни групи како што се чиста вода, алкохол, безалкохолни пијалаци, газаирани пијалаци, овошен или зеленчуков пијалак на пример како што е лимонада. Поради тоа што ги задоволуваат базичните потреби, пијалаци кои се дел од човечките друштва.

Прегледник