Разлика помеѓу преработките на „Пијалак“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 43 бајти ,  пред 3 години
с
додадена Категорија:Пијалаци користејќи го HotCat
(Додавам слика)
с (додадена Категорија:Пијалаци користејќи го HotCat)
==Газиран пијалак==
Под овој термин се подразбира пијалак кој воопшто не содржи алкохол. Меѓутоа, покрај водата како главна состојка, содржи засладувачи и ароми. Под овој термин се подразбираат лимонада, ладни чаеви, топла чоколада, сода вода итн.
 
[[Категорија:Пијалаци]]

Прегледник