Разлика помеѓу преработките на „5 декември (починале)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1972]] 
|[[Кени Дорхем]] — американски [[џез]]-музичар.
|-
|valign="top" align="right"|[[2007]] 
|[[Карл Хајнц Штокхаузен]] — германски [[композитор]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2012]] 

Прегледник