Црква „Св. Ѓорѓи“ - Валандово: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
|држава = Македонија
|патрон = [[Свети Георгиј]]
|изградба = 1349 (првата црква) <bebr> 1934 (сегашниот објект)
|завршено =
|осветување =

Прегледник