Црква „Св. Ѓорѓи“ - Валандово: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија Македонска црква |име = Свети Димитриј |слика = St. George Church...)
 
Нема опис на уредувањето
|држава = Македонија
|патрон = [[Свети Георгиј]]
|изградба = 1349 (првата црква) <be> 1934 (сегашниот објект)
|завршено =
|осветување =

Прегледник