Разлика помеѓу преработките на „12 април (родени)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 129 бајти ,  пред 3 години
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1941]] 
|[[Боби Мур]] — англиски [[фудбал]]ер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1944]] 
|[[Хектор Чумпитаз]] — перуански [[фудбал]]ер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1948]] 

Прегледник