Разлика помеѓу преработките на „Манифестации по повод Младотурската револуција“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
== Кратка содржина ==
 
Масовноста, големината, значењето и вербата што кај народот го предизвикало прокламирањето на [[Младотурската револуција]] најдобро се гледа токму од овој материјал, иако тој е снимен само со пет кадар-секвенци. Во него е регистрирана голема колона народ, офицери и воен оркестар како минуваат низ улиците на [[Битола]].
 
== Види исто ==
8.348

уредувања

Прегледник