Прејди на содржината

23 ноември (настани): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
|-
|valign="top" align="right"|[[1995]] 
|Целиот свет ја поздрави мировната спогодба за Босна, која ја потпишаа тројцататрите главни актеристранки на преговорите во [[Дејтон]], [[Фрањо Туѓман]], [[Алија Изетбеговиќ]] и [[Слободан Милошевиќ]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2003]]