Разлика помеѓу преработките на „КК Струмица“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 4 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| вебместо =
| h_pattern_b=_thinwhitesides|h_body=0000FF|h_shorts=0000FF|h_pattern_s=_whitesides
| a_pattern_b=_thinsidesonwhite_thinbluesides|a_body=white|a_shorts=white|a_pattern_s=_whitesides_bluesides
}}
'''КК Струмица''' е кошаркарски клуб од [[Струмица]], [[Македонија]] и се натпреварува во [[Прва македонска кошаркарска лига|Првата кошаркарска лига]].

Прегледник