Прејди на содржината

Пикардија: Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 5 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
с (додадена Категорија:Горна Франконија користејќи го HotCat)
с (отстранета Категорија:Горна Франконија; додадена Категорија:Горна Франција користејќи го HotCat)
[[Категорија:Поранешни региони во Франција]]
[[Категорија:Историски области во Франција]]
[[Категорија:Горна ФранконијаФранција]]