21 јуни (родени): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 125 бајти ,  пред 4 години
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1954]] 
|[[Бранко Цветкоски]] — македонски поет.
|-
|valign="top" align="right"|[[1955]] 
|[[Мишел Платини]] — француски [[фудбал]]ер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1961]] 

Прегледник