Разлика помеѓу преработките на „Кисела Вода (населба)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
[[Податотека:Kisela Voda, 1964.jpg|мини|Поглед на населбата Кисела Вода, 1964]]
'''Кисела Вода''' е населба во [[Скопје]]. ТааОваа населба е седиштеедна од поголемите населби наво [[Општина Кисела Вода]] која зафаќа површина од 43 кm<sup>2</sup> и има население од 58.216 жители, од кои 50.702 се [[Македонци]]<ref>http://www.kiselavoda.gov.mk/mak/index.asp?id=214</ref>.
 
== Поврзано==

Прегледник