Прејди на содржината

14 март (родени): Разлика помеѓу преработките

дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф))
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1908]] 
|[[Коча Поповиќ]] — српски и југословенски [[офицер]], [[политичар]], [[филозоф]] и писател.
|-
|valign="top" align="right"|[[1913]] 
|[[Доминик Татарка]] — словачки писател.
|-
|valign="top" align="right"|[[1926]]