Шумен (област): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
<tr>
<th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white"><big>'''Шуменска област'''</br><small>Област Шумен</small></span></th></tr>
<tr><td colspan="2" align=center>[[Податотека:Oblast Shumen Province location map.pngsvg|270px|Карта на Бугарија, Шуменска област е означена]]<br /></td></tr>
<tr><td colspan="2" cellspacing="0" cellpadding="2"></td></tr>
<tr><th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white">'''мапа'''</small></th></tr>
233

уредувања

Прегледник