Стевчо Јакимовски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(За учеството на локалните избори 2017г.)
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
|deputy1 =
|term_start1 =[[2009]]
|term_end1 = ''во служба''[[2017]]
|predecessor1 = [[Андреј Петров]]
|successor1 = -
}}
 
'''Стевчо Јакимовски''' (р. [[27 август]] [[1960]] во с. [[Подржи Коњ]], [[Кривопаланечко]]) — претседател на партијата Граѓанска опција за Македонија ([[ГРОМ]]) и градоначалник на [[Општина Карпош]].<ref>[http://www.karpos.gov.mk/page/gradonacalnik Официјална страница]</ref>
 
==Биографија==
Анонимен корисник

Прегледник