Стевчо Јакимовски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Роден
(Роден)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
|successor4 = [[Љупчо Мешков]]
|birth_date = {{роден на|27|август|1960}}
|birth_place = [[ПодржиСвети КоњНиколе]], [[Крива Паланка]]
|death_date =
|death_place =
}}
 
'''Стевчо Јакимовски''' (р. [[27 август]] [[1960]] во с. [[ПодржиСвети КоњНиколе]], [[Кривопаланечко]]) — претседател на партијата Граѓанска опција за Македонија ([[ГРОМ]]) и градоначалник на [[Општина Карпош]].<ref>[http://www.karpos.gov.mk/page/gradonacalnik Официјална страница]</ref>
 
==Биографија==
Анонимен корисник

Прегледник