Илјада деветстотини осумдесет и четврта: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (MacedonianBoy ја премести страницата 1984 (роман) на Илјада деветстотини осумдесет и четврта: Ова е насловот од авторот, не со бројки)
Нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за книга
| name = Илјада деветстотини осумдесет и четврта
| title_orig = Nineteen Eighty-Four (1984)
| translator =
| image = [[Податотека:1984first.jpg|200п]]

Прегледник