Разлика помеѓу преработките на „Амонијак“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 19 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: ur:نشادر
с (Бот: Интервики за избрани статии за ko:암모니아)
с (Бот Додава: ur:نشادر)
 
[[Категорија:Неоргански соединенија]]
 
{{Link FA|ko}}
 
[[ar:أمونياك]]
[[ja:アンモニア]]
[[kn:ಅಮೊನಿಯ]]
[[ko:암모니아]] {{Link FA|ko}}
[[ku:Ammoniyak]]
[[lt:Amoniakas]]
[[tr:Amonyak]]
[[uk:Аміак]]
[[ur:نشادر]]
[[vi:Amoniac]]
[[zh:氨]]
46.384

уредувања

Прегледник