Разлика помеѓу преработките на „Српско-бугарска војна“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
{{Infobox Military Conflict
|conflict = Српско-бугарска војна
|image=[[File:S-b war pantingpainting by Antoni Piotrowski.jpg|300px]]
|caption=Бугарите ја преминават границата ([[Антони Пјотровски]])
|date=14–28 ноември 1885

Прегледник