Разлика помеѓу преработките на „Хонда“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф))
На почетокот на 2008 година, Хонда објави- Проблем на игралиштето. Рекламата ја покажува грижата на Хонда за околината, демонстрирајќи хибриден мотор, поефикасни соларни панели и ФЦХ Кларити, еден моќен, водороден автомобил. Вторите 90 реклами ги карактеризираат големите загатки, вклучувајќи рубикови коцки, големи форми и тридимензионални загатки.
 
На 29 мај 2008, Хонда во партнерство со канал 4 емитува реклама во живо. Таа покажуваше падобранци кои скокаа од авион над Шпанија и во воздух ги формираа буквите Х-О-Н-Д-А. Оваа реклама во живо беше прогласена за единствена од овој вид на британската телевизија. Рекламата траеше 3 минути. Следниот лет на едниот од двата авиони кои беа вклучени во снимањето резултираше со фатална несреќа бидејќи авионот се преполови додека беше во воздух. Во 2009, американската Хонда објави документарни серии- Сонувај го невозможното- што претставуваше 5-8 минутна веб скица, која се фокусираше на клучните философиифилозофии на Хонда. Тековните кратки филмови вклучуваат неуспех: -Тајната до успехот-, исфрлување на скалите и мобилност 2008. Тие ги извисуваат и вработените во Хонда, како и Даница Патрик, Христофер Гест, Бен Бова, Чи Прлмен, Џо Џонстон и Орсон Скот Кард. Серијата од филмови е преставена на dreams.honda.com.
 
== Капацитети (делумна листа) ==

Прегледник