Разлика помеѓу преработките на „Симон Дракул“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец)
(#1Lib1Ref)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец))
}}
 
'''Симон Дракул''' — [[Македонија|македонски]] раскажувач, романсиерроманописец, драмски автор, сценарист, историчар, преведувач.
 
== Биографија ==

Прегледник