Прејди на содржината

Димитар Башевски: Разлика помеѓу преработките

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-романсиер +романописец))
'''Димитар Башевски''' е [[Македонци|македонски]] [[романсиерроманописец]], [[поет]] и [[преведувач]]. <ref>{{цитирана веб страница|url=http://www.pen.org.mk/publications/members/tekst.asp?lang=mac&id=7|title= Био-библиографски белешки за членовите -Димитар Башевски|publisher=Македонски ПЕН центар|language=македонски|accessdate=2010-09-19}}</ref>
 
==Биографија==