Разлика помеѓу преработките на „Билефелд“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 3 години
с
* [[Август Крениг]] (1822–1879) хемичар и физичар
* [[Вилхелм Фридрих Мурнау]] (1888–1931) режисер
* [[Хорст Весел]] (1907–1930) — месен водач на [[Штурмабтајлунг|СА]], автор на химната на [[НСДАП]], ''[[Песна на Хорст Весел|Знамето високо]]''
* [[Бернхард Шлинк]] (р. 1944) — писател
 

Прегледник