Разлика помеѓу преработките на „Низина“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 68 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с (отстранета Категорија:Географија; додадена Категорија:Низини во Индија користејќи го HotCat)
с
'''Низина''' или '''рамнина''' е простран зарамнет или благо разбрануван дел на копното, обично благо наведнат во еден правец, чија надморска височина најчесто изнесува до околу 200м.
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Низини| во Индија]]
[[Категорија:Релјефни облици]]

Прегледник