Прејди на содржината

3 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-скулптор +вајар)
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-скулптор +вајар))
|-
|valign="top" align="right"|[[1956]] 
|[[Александар Родченко]] — руски и советски сликар и скулпторвајар.
|-
|valign="top" align="right"|[[1965]]