Разлика помеѓу преработките на „27 јуни (починале)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1574]] 
|[[Џорџо Вазари]] — [[Италија|италијански]] [[уметник]] и [[историчар на уметноста]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1831]] 
|[[Мари-Софи Жермен]] — [[Франција|француска]] [[Математичар|математичарка]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1937]] 

Прегледник