Разлика помеѓу преработките на „Кутлеш“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 142 бајти ,  пред 3 години
==Галерија==
<center>
<gallery mode=packed heights=180px6>
File:Кутлеш (Вергина) 02.jpg|Поглед на селото Кутлеш
File:Кутлеш (Вергина) 03.jpg|Поглед на селото Кутлеш
File:Кутлеш (Вергина) 01.jpg|Поглед на селото Кутлеш
File:Ајга (Кутлеш) 02.jpg|Остатоците од храмот на Евклеја во Ајга
File:Гробница на Филип Македонски во Кутлеш.jpg|Гробницата на [[Филип II Македонски]]
</gallery>
</center>

Прегледник