Разлика помеѓу преработките на „Данте Алигиери“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Отстрането уредувањето на 79.125.216.206 (разговор), вратено на последната верзија на ГП
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с (Отстрането уредувањето на 79.125.216.206 (разговор), вратено на последната верзија на ГП)
{{Инфокутија за писател
| name = Данте Алигиери Ѓошев
| image = Dante.png
| imagesize = 199px
| caption = Портрет
| birth_date = {{роден на|||1265}}
| birth_place = {{роден во|Фиренца|Италија}}
| death_date = [[13 септември|13]]/[[14 септември]] [[1321]]
| death_place = {{починал во|Равена}}

Прегледник