Разлика помеѓу преработките на „Жито“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 4 години
File:'Рж (Македонија) 11.jpg|Поле со див 'рж на планината [[Бистра]], самоникнат од некогашни посеви
File:'Рж (Македонија) 08.jpg|Класје од див 'рж на планината [[Бистра]], самоникнат од некогашни посеви
</center>
</gallery>
</center>
 
==Житото како тема во уметноста и во популарната култура==

Прегледник