Прејди на содржината

9 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(дополнување)
|-
|valign="top" align="right"|[[1870]] 
|[[Чарлс Дикенс]] — познат англиски писател (р. 1812).
|-
|valign="top" align="right"|[[1994]] 
|[[Јан Тинберген]] — холандски [[економист]], добитник на [[Нобелова награда за економија|Нобеловата награда]] во 1969 година.
|-
|valign="top" align="right"|[[2011]]